Dołącz do nas

Przestrzeń Miejska

O czasopiśmie

Szanowni Państwo!

Z radością oddaję w Państwa ręce pierwszy numer czasopisma „Przestrzeń Miejska”. Praca nad tematami, staranny dobór autorów i najlepszych artykułów oraz dbałość o każdy szczegół graficzny to procesy, które wspólnie z redakcją musieliśmy przejść, żeby otrzymali Państwo najbardziej kompleksowy magazyn traktujący o rozwiązaniach dla miasta.

„Przestrzeń Miejska” to czasopismo, w którym łączymy wiedzę i doświadczenie najlepszych architektów, najskuteczniejszych urzędników wprowadzających z sukcesem najbardziej efektywne i nierzadko też efektowne rozwiązania dla swoich miast, pracowników gospodarstw komunalnych, planistów małej architektury, aktywistów i twórców inteligentnych miast czy deweloperów i inżynierów budowlanych. Marzy nam się miasto, w którym człowiek jest głównym beneficjentem. Miasto, w którym maszyny i nowe technologie są niezbędnym składnikiem, żeby nam, ludziom, żyło się lepiej i szczęśliwiej. Bo tak naprawdę nasze miasta są dla nas właśnie. Mają służyć nam, zwykłym mieszkańcom. Mniejsze, większe. Te historyczne i te nowoczesne. Te nadmorskie i te w górach. Słowem – jak Polska długa i szeroka.

„Przestrzeń Miejska” weźmie udział we wszystkich najważniejszych wydarzeniach, podczas których będzie podnoszony temat miasta. Dzięki współpracy z najlepszymi ekspertami będziemy współtworzyć środowisko decydentów, zarządzających i wszystkich osób opiekujących się miastami. Będziemy tym samym aktywizować mieszkańców do działań na rzecz najlepszych rozwiązań dla miast.

Doświadczenie, wiedza i praktyka to jedne z najważniejszych cech w codziennym życiu. Tego nie da się kupić za żadne pieniądze. My dajemy to Państwu w „Przestrzeni Miejskiej”. Z dumą zapraszam do lektury!