Dołącz do nas

Przestrzeń Miejska

Wywiad z designerem Davidem Karáskem

 1. Panie Prezesie, skąd czerpią Państwo inspiracje na nowoczesne rozwiązania małej architektury?
  Wszystko nas inspiruje, a głównymi źródłami inspiracji są nowoczesna architektura i design wnętrz. Inspirują nas na przykład właściwości fizyczne i estetyczne materiałów, a także natura, kultura lub historia.
 2. Jakie jest Pana zdanie o idei smart City, która jest teraz bardzo popularna?
  Tak, to trend, a może bardziej moda. Bardzo staramy się by nasze smart produkty nie były tylko zabawkami technologicznymi, ale aby rzeczywiście służyły ludziom w przestrzeni miejskiej. Dlatego wybieramy tylko takie produkty „smart” , które mają sens – ładowanie, oświetlenie, zintegrowane stoliki itp.
 3. Czy mmcite jest SMART?
  Tak, ponieważ nasza kolekcja Smartcité rzeczywiście ułatwia ludziom życie w przestrzeni miejskiej. Co więcej, cała kolekcja nawiązuje designem do naszych produktów katalogowych i tym samym można spokojnie łączyć różne produkty w ramach jednej lokalizacji.
 4. Co wyróżnia Państwa produkty spośród wielu innych?
  Założycielami mmcité są designerzy i takie geny nas charakteryzują i pozwalają się rozwijać. Widoczne jest to nie tylko w postaci produktów, ale również w całej komunikacji. Jako designerzy lubimy rzeczy jakościowe i przeszkadza nam, gdy nasz partner nie ma profesjonalnego podejścia. I nie ma tu znaczenia, czy kupujemy kawę czy nowego iPhone ‘a. Staramy się by nasi Klienci czuli się u nas jak u profesjonalistów.
 5. Idealne rozwiązania dla miasta w zakresie małej architektury to...?
  To takie, które idealnie wpasowuje się w okolicę i stanowi wartość dodaną przestrzeni publicznej, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Galeria zdjęć