Dołącz do nas

Przestrzeń Miejska

VI Smart City Forum

Już 20 i 21 września po raz szósty odbędzie się konferencja, której celami są wymiana i poszukiwanie rozwiązań dążących nie tylko do unowocześnienia infrastruktury polskich miast, lecz także do poprawy jakości życia ich mieszkańców.

Smart City Forum poświęcone jest koncepcji rozwoju innowacyjnych miast. To inicjatywa tworzona przy wsparciu czołowych przedstawicieli administracji publicznej i biznesu. Smart City Forum to konferencja z tradycją. Jest to z pewnością najważniejsze wydarzenie w roku, jeśli chodzi o idee smart city w Polsce. A z kolei koncepcja smart city jest światowym trendem, bardzo mocno podchwyconym przez polskie samorządy i miasta oraz firmy technologiczne. Dobrze, że w nazwie konferencji pojawia się „forum”, ponieważ to jest właśnie forum przyszłościowych idei, forum wymiany myśli i dialogu o smart city. Bo to jest rzecz fantastyczna, chwilami futurystyczna, ale jednocześnie zjawisko, które dzieje się na naszych oczach. Stajemy się cyfrowym społeczeństwem, cyfrową gospodarką i miasta też chcą być cyfrowe czy inteligentne – Bogdan Rogala, wiceprezes zarządu i dyrektor handlowy Philips Lighting CEE.

Podczas dwóch dni konferencji, która odbędzie się w Hotelu Sheraton w Warszawie, skupimy się m.in. na tematach związanych z inteligentnym zarządzaniem zasobami infrastruktury, wygodnymi i bezpiecznymi płatnościami za usługi miejskie, sharing economy czy bezpieczeństwem publicznym. Agenda Smart City Forum jest pełna aktualnych i ważnych zagadnień, wybranych przez Radę Programową, w której zasiadają kluczowi eksperci związani z tematyką, wśród nich m.in. Mariusz Gaca – przewodniczący Rady Programowej Smart City Forum, wiceprezes Orange Polska czy Robert Biedroń – prezydent Miasta Słupska. Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.

Więcej informacji: www.smartcityforum.pl.