Dołącz do nas

Przestrzeń Miejska

Smoove, oficjalny operator systemu roweru metropolitarnego Vélib w Paryżu.

Od prawie dziesięciu lat francuska firma Smoove oferuje innowacyjne, inteligentne i samoobsługowe wypożyczalnie rowerów miejskich wspierając tym samym rozwój aktywnej mobilności.

Komunikat prasowy
Paryż, 22 listopada 2017r.

 

Od prawie dziesięciu lat francuska firma Smoove oferuje innowacyjne, inteligentne i samoobsługowe wypożyczalnie rowerów miejskich wspierając tym samym rozwój aktywnej mobilności. Dzisiaj firma Smoove jest obecna w 14 państwach i 28 miastach dostarczając blisko 9 000 rowerów. Wraz z wprowadzeniem do samoobsługowych stacji wypożyczeń flagowego produktu, jakim jest rower elektryczny w 2018 roku, flota Smoove na całym świecie powinna przekroczyć 30 000 rowerów.

Rewolucyjna oferta technologiczna: elektryczna smart-hybryda

Najnowszym rozwiązaniem proponowanym przez Smoove jest rower hybrydowy, czyli rower mechaniczny, który można przekształcić w rower elektryczny poprzez zainstalowanie akumulatora w ramie roweru oraz zamontowanie silnika w przednim kole. Specjalne stacje zapewniają bezpieczne parkowanie i ładowanie samoobsługowych rowerów elektrycznych.

Dzięki wyposażeniu rowerów we wbudowaną technologię IoT « smoove box », stają się one inteligentnymi urządzeniami z funkcją interakcji. Identyfikacja użytkowników odbywa się za pośrednictwem czytnika kart miejskich transportu publicznego RFID, smartfonów wyposażonych w NFC lub przy pomocy specjalnego kodu.  Wbudowana technologia rewolucyjnie rozwiązuje problem braku stojaków do parkowania, ponieważ dzięki specjalnej funkcji « Overflow » pozwala ona na zaparkowanie nawet jeśli stacja jest całkowicie zapełniona.

Smoove stara się zagwarantować najwyższy poziom oferowanych usług dostarczając ultra bezpieczne, wytrzymale rowery, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu użytkowania.

Miasto i operator sprawują całkowitą kontrolę nad wdrażaniem i zasięgiem usługi z możliwością jej dostosowania w celu zachowania kontroli i płynności w przestrzeni publicznej.

  • Połączony z IoT  Smoove Box - system informacyjny (zarządzanie operacyjne, monitorowanie klientów, raportowanie operacyjne) oraz pełna oferta cyfrowa (strona internetowa i aplikacja mobilna).
  • Potrójne, opatentowane zabezpieczenie - blokada w celu zabezpieczenia roweru na stacji, blokada kierownicy oraz wbudowana w kierownicę linka.
  • Właściwe zagospodarowanie przestrzeni publicznej - możliwe dzięki licznym, inteligentnym stacjom, niewymagającym prac inżynieryjnych, umieszczonym w miejscach zatwierdzonych i kontrolowanych przez służby miejskie.
  • Wytrzymałe rowery dostosowane do użytku miejskiego - wyposażone w opony odporne na przebicie, ramę i aluminiowe podwójne obręcze z zabezpieczeniami zapobiegającymi wandalizmowi.
  • Optymalny komfort użytkowania - 26-calowe koła, wygodne i regulowane siodełko oraz kosz na kierownicy z możliwością personalizacji.

Smoove & Vélib’ 2.0

Po sukcesie w Marakeszu, Helsinkach, Moskwie, Vancouver i wielu innych miastach, Smoove został obecnie oficjalnym dostawcą sprzętu i oprogramowania dla paryskiego systemu roweru metropolitarnego -  Vélib’, który będzie obsługiwać firma Smovengo, w skład której wchodzą Smoove, Indigo, Mobivia i Moventia. W sumie prawie 25 000 rowerów i 1 400 stojaków zostanie zainstalowanych w 2018 roku na tym najbardziej kultowym rynku samoobsługowych rowerów na świecie.

Obecnie firma Smoove jest największym światowym dostawcą rowerów wspomaganych elektrycznie z 7 500 sprzedanymi egzemplarzami. Rowery te pomogą w pokonywaniu paryskich nierówności terenu, przemieszczaniu się na większe dystanse w 68 miastach w regionie paryskim będących członkami Velib’ Metropole oraz umożliwią pozyskanie nowych klientów. Ładowanie rowerów będzie następowało bezpośrednio w stacjach, co ułatwi eksploatację oraz zarzadzanie systemem. 

Firma Smoove została światowym liderem w dziedzinie systemów wypożyczania rowerów elektrycznych ze zintegrowanymi systemami mobilności w mieście, przyczyniając się tym samym do ograniczenia emisji CO2. Dzięki swojej ofercie Smoove doskonale wpasowuje się w obecną i przyszłą  wizję inteligentnej i zrównoważonej mobilności.

 

Tu znajdziesz więcej informacji o  Smoove  :

contact@smoove.fr

www.smoove.fr / www.smoove-bike.com

Facebook : Smoove SAS

Twitter : @Smoove_Off

YouTube: Smoove SAS

  • Konferencja „Nowe wyzwania w administracji publicznej”

  • Sprzątamy miasto po zimie – rola maszyn, które efektywnie przygotowują miasto na wiosnę