Dołącz do nas

Przestrzeń Miejska

Mocny start Greenworks na Targach Gardenia 2018

Wrocław, 28 lutego 2018 r.

Bogata oferta, atrakcyjna ekspozycja i setki gości zainteresowanych nowatorskimi rozwiązaniami. Greenworks, producent akumulatorowych elektronarzędzi ogrodowych, zadebiutował na Targach Gardenia 2018.

Greenworks, globalny lider produkcji akumulatorowych elektronarzędzi ogrodowych, z sukcesem zaprezentował nową ofertę na Targach Gardenia 2018. Produkty marki, która rozwija dystrybucję w Polsce, skutecznie przyciągały gości Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Stoisko cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem już od pierwszego dnia targów. To doskonały prognostyk dla marki przed zbliżającym się sezonem – mówi Tadeusz Kumaszka, prezes zarządu firmy „LŁ”, właściciela marki Lange Łukaszuk, przedstawiciela Greenworks w Polsce.

Kompleksowa oferta

Szeroka oferta, obejmująca m.in. pilarki, dmuchawy, kosiarki czy podkaszarki w trzech grupach napięciowych (24 V, 40 V i 60 V) jest skierowana do osób chcących pielęgnować zarówno małe ogródki, jak i przydomowe ogrody oraz większe działki. – Oferta dedykowana różnym grupom użytkowników okazała się strzałem w dziesiątkę. Jak pokazały targi, rozwiązania oferowane przez Greenworks spotkały się z zainteresowaniem tak profesjonalistów, jak i amatorów ogrodnictwa – mówi Marcin Salata, menadżer produktu w Lange Łukaszuk. Zwiedzający byli niezwykle zainteresowani zastosowaną przez Greenworks technologią.

Innowacyjne rozwiązania

Urządzenia marki są oparte autorskiej technologii Li-Ion – pojemnych i wydajnych akumulatorach zaprojektowanych przez inżynierów Greenworks. – To dowód na to, że pielęgnacja zieleni może odbywać się bez spalin i przy niewielkiej emisji hałasu. A to wpisuje się w świadomą, przyjazną środowisku pielęgnację ogrodu i trend outside living, czyli chęć korzystania z ogrodu przez cały rok - mówi Marcin Salata. Goście targów chętnie brali do rąk prezentowany sprzęt, chcąc przekonać się o jego niskiej wadze, solidności, a przy okazji sprawdzić osiągi – na przykład testując mocne dmuchawy Greenworks. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się samobieżna taczka ogrodowa z możliwością pracy przód/tył i opcją wysypu zawartości, dzięki specjalnemu podnośnikowi hydraulicznemu. Ciekawość wzbudzała również kwestia zasilania wielu urządzeń jednym akumulatorem – pod warunkiem, że to elektronarzędzia z tej samej linii napięciowej. To jednak nie wszystko, czym tego dnia przyciągało stoisko Lange Łukaszuk.

Nie tylko Greenworks

Przedstawiciel Greenworks na Polskę, może ogłosić podwójny sukces – zadebiutował z nową, atrakcyjną marką i dał się poznać jako dostawca szerokiej gamy rozwiązań dla ogrodu i jego otoczenia. Na stoisku Lange Łukaszuk pojawiły się rozwiązania takich renomowanych marek, jak Steinel (oświetlenie i opalarki) i Paulmann (oświetlenie), Wolfcraft, Scheppach (narzędzia i elektronarzędzia) Starmix (odkurzacze i zamiatarki) czy Mesto (spryskiwacze i pianownice). – Jesteśmy postrzegani jako niezawodny partner w ogrodzie i dostawca wysokiej klasy rozwiązań dla domu i jego otoczenia
- zarówno dla właścicieli firm ogrodniczych, jak i prywatnych ogrodów
– dodaje Tadeusz Kumaszka.

Setki gości i bogata oferta wystawców

Tegoroczne Targi Gardenia przyciągnęły setki zwiedzających – zarówno pasjonatów ogrodnictwa, jak i przedstawicieli sklepów, centrów ogrodniczych czy projektantów i wykonawców ogrodów. W czasie dwudniowego wydarzenia swoje produkty zaprezentowali producenci sprzętu ogrodniczego i dostawcy roślin m.in. z Austrii, Danii, Francji, Holandii, Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej
i oświetleniowej.
Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku narzędziowym.

Kontakt dla mediów:

Marek Dąbrowski

PR EXPERT

GSM: 515 166 606

mdabrowski@prexpert.com.pl

 

Galeria zdjęć