Dołącz do nas

Przestrzeń Miejska

Konferencja #Miasta2050

Urząd Miasta Lublin zaprasza na Konferencję Miasta 2050, będącą jednocześnie podsumowaniem projektu Foresight Lublin 2050 oraz otwarciem dyskusji na temat innowacyjnych ścieżek rozwoju miast, które uwzględniają kluczowe potrzeby i wyzwania – zarówno bieżące, jak i te, które dopiero stoją przed nami.

W konferencji uczestniczyć będą światowej skali eksperci z dziedziny planowania przyszłości miast, narzędzi technologicznych i społecznych, współzarządzania miastem i współtworzenia innowacji. W trakcie wydarzenia dyskutować będziemy nad rozwiązaniami, dzięki którym miasta będą mogły stać się lepszymi miejscami do życia – pracy jak i spędzania czasu wolnego – zwiększąc tym samym swoją konkurencyjność oraz szansę na przyciągnięcie inwestorów i mieszkańców. 

Konferencja Miasta 2050 nie jest wydarzeniem podsumowującym dotychczasowe osiągnięcia polskich miast. Pozwala natomiast wybiec w przyszłość w poszukiwaniu śmiałych rozwiązań, które pozwolą nam budować miasto jutra. Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych przyszłością swojego miasta i tych, którzy myślą o mieście w wieloletniej perspektywie. Włodarze, mieszkańcy, lokalni liderzy i działacze, naukowcy i studenci, politycy, przedsiębiorcy – tu zaczyna się przyszłość Waszych miast!

Zaproszenie oraz Program Konferencji