Dołącz do nas

Przestrzeń Miejska

ISEKI w Polsce coraz silniejsze

Niebieskie ciągniki i kosiarki ISEKI są popularnymi i docenianymi maszynami na świecie. W Polsce marka ta pojawiła się w 2006 r., natomiast dopiero od dwóch lat firma rozwija tu bezpośrednio sieć dilerską. Oferta obejmuje ponad 30 modeli, dostosowanych do prac miejskich i rolniczych.

Niebieskie ciągniki i kosiarki ISEKI są popularnymi i docenianymi maszynami na świecie. W Polsce marka ta pojawiła się w 2006 r., natomiast dopiero od dwóch lat firma rozwija tu bezpośrednio sie ć dilerską. Oferta obejmuje ponad 30 modeli, dostosowanych do prac miejskich i rolniczych. 

Marka ISEKI istnieje od ponad 90 lat, a pierwszy wyprodukowany w 1961 r. traktor bazował na licencji niemieckich ciągników Porsche. W tamtym okresie zaczął się i trwa do dziś proces ulepszania produktów i dostosowywania ich na potrzeby klientów.

Obecnie gama europejska wyróżnia się trzema zasadniczymi grupami maszyn, są to:

  • traktory rolnicze i komunalne o mocach od 18 do 67 KM,
  • kosiarki samojezdne diesel z agregatem międzyosiowym o mocy 16–38 KM,
  • kosiarki diesel z przednim układem tnącym o mocy 27–55 KM.

Wszystkie modele nadal są produkowane w Japonii, na oryginalnych podzespołach.

Dlaczego silniki Diesla w kosiarkach?

Odpowiedź jest prosta: oszczędności w długim użytkowaniu. Wysoki moment obrotowy silników na ropę pozwala uzyskać większą wydajność w koszeniu, przy niskim spalaniu paliwa. Ponadto, silniki Diesla są bardziej trwałe i mniej awaryjne, co zmniejsza ilość czasu potrzebnego na serwis. Dla przykładu, 16-konny model SXG216 potrafi spalić poniżej 1 litra paliwa na godzinę podczas koszenia, kosząc z wydajnością odpowiednią dla 20-konnego benzyniaka (który spali zapewne powyżej 4 l).

Profesjonalna kosiarka – czyli mniej przestojów

Najczęstszym problemem wszystkich kosiarek podczas koszenia ze zbieraniem jest zatykanie się przestrzeni między koszem a kosiarką, niezależnie czy jest to tunel, czy rura z turbiną. Projektanci ISEKI niemal całkowicie zażegnali ten problem, dzięki czemu jest możliwość koszenia bez przestojów, również mokrej trawy. O profesjonalizmie świadczą też zastosowane przekładnie zębate napędu noży, nawet w najmniejszej, 16-konnej maszynie. Czas, a więc i pieniądze można zaoszczędzić, eliminując proces załadunku trawy lub liści na przyczepę. Modele SXG323, SF, SFH mogą zostać wyposażone w kosze z opcją wysokiego wyrzutu trawy, więc jeden pracownik jednocześnie kosi, zbiera i załadowuje przyczepę

Uniwersalność ciągników

Gama traktorów ISEKI w zakresie 18–67 KM jest bardzo szeroka. Produkowane są modele w różnych wielkościach, mocach i rodzajach skrzyń biegów. Prawie w każdym przedziale mocy do wyboru jest przekładnia mechaniczna lub hydrostatyczna, a w modelach powyżej 40 KM dodatkowo jeszcze nowatorski dwusprzęgłowy automat łączący pozytywne cechy obu powyższych rozwiązań. Każdy z modeli posiada wiele fabrycznych opcji dodatkowych, w zależności od traktora są to: kabina ogrzewana lub klimatyzowana, pługi do śniegu proste lub typu „V”, zamiatarki, odśnieżarki, posypywarki, kosiarki, glebogryzarki, ładowacze czołowe itd. Osprzęty innych producentów z powodzeniem można dołączyć, ponieważ każdy z ciągników w standardzie wyposażony jest w tylny podnośnik TUZ i wał odbioru mocy.

Sieć serwisów

Bardzo ważnym dla firmy ISEKI zadaniem jest zbudowanie mocnej sieci punktów serwisowo-handlowych. Wykwalifikowana kadra oraz mocne zaplecze techniczne są kluczowymi elementami w doborze nowych partnerów ISEKI. Każda, nawet najlepsza maszyna musi mieć zapewnione wsparcie serwisowe, szczególnie w sezonie. Strategia firmy obejmuje utworzenie oddziału w Polsce w ciągu kilku najbliższych lat, który będzie w przyszłości odpowiedzialny za ekspansję marki na Europę Wschodnią.

Finansowanie fabryczne

ISEKI w Polsce porozumiało się z IKB leasing, w wyniku czego powstały ciekawe rozwiązania ułatwiające zakup maszyn zarówno prywatnie, jak i „na firmę”. Do wyboru są dwa produkty o zerowym koszcie, tzw. 0%: pożyczki 3 x 33% i 4 x 25% oraz nisko oprocentowany leasing na trzy lata, o całkowitym koszcie 104%. Podsumowując, marka ISEKI w Polsce staje się coraz bardziej widoczna i rozpoznawalna. Różnorodność i jakość produktów z pewnością pomogą w dalszym umacnianiu pozycji na rynku, a sieć sprzedaży i serwisów zapewni dogodną obsługę klienta.

ISEKI Polska